Etykiety
- #escapełódź
- #redman
- Akweny Łodzi
- Architektura sakralna
- Atrakcyjne miejsca
- Fotografia uliczna
- Łódź mniej znana
- Łódź Nowoczesna
- Łódź pofabrykancka
- Łódź w zbliżeniach
- Miasto kamienic
- Muzea
- Na dziko
- Pałace
- Parki i zieleńce łódzkie
- Restauracje&kawiarnie
- Rowerem przez łódzkie
- Turystyka w woj. łódzkim
- Urbex
- Wydarzenia
sobota, 31 grudnia 2022
Orientarium ZOO – wybiegi zewnętrzne Ogrodu, ptaszarnia i pozostałe.
sobota, 24 grudnia 2022
Orientarium – część lądowa.
Strefa Wysp Sundajskich to zdecydowanie najgorętsze miejsce w Orientarium. We wnętrzu pawilonu temperatura oscyluje między 24 a 26 stopni C. przy 80% wilgotności. Dzięki temu zwierzęta mają doskonałe warunki do życia, tam atmosfera należy do nich.
piątek, 16 grudnia 2022
Orientarium – Słonie indyjskie.
Słonie indyjskie zamieszkują lasy i zarośla Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Porozumiewają się dźwiękami o częstotliwości niesłyszalnej dla człowieka. Są zwierzętami stadnymi.
Świetnie dają sobie radę na terenach górzystych, do tego stąpają prawie bezgłośnie. Są doskonałymi pływakami. Żywią się owocami, trawami i liśćmi gatunków występujących na terenie Azji. Potrafią zjeść również miękkie drewno, albo bambusowe pędy. Wszystkiego dziennie jeden osobnik zjada ok. 200 kg.
Młody słoń osiąga dojrzałość płciową w wieku 12 lat. W niewoli słonie indyjskie dożywają nawet sześćdziesięciu lat.
Słonie te, nie należą do gatunku największego ssaka lądowego, bowiem przewyższa je słoń afrykański. Są zagrożone wyginięciem.
poniedziałek, 12 grudnia 2022
Relacje z podwodnego świata – ciąg dalszy /Orientarium ZOO.
Filmy z poprzedniego wpisu oddają o wiele więcej emocji związanych z wizytą w Orientarium, lecz nie omieszkałam podjęcia się próby zatrzymania ruchu. Ale zdjęcia mogą być również dynamiczne.
Cząstka fantastycznej przygody w zdjęciach:
czwartek, 8 grudnia 2022
Orientarium ZOO – podwodny świat.
Wchodzisz do budynku wielkości dziesięciu boisk piłkarskich, przekraczasz próg i zaczynasz czuć klimat Azji Południowo Wschodniej. Tę opowieść zacznę od podwodnego tunelu mającego 26 metrów długości. W sumie ponad 3 miliony litrów wody...
niedziela, 4 grudnia 2022
Drewniane kapliczki w lesie – najstarsze zabytki zachowane na terenach Łodzi.
W Lesie Łagiewnickim pośród pięknej przyrody stało niegdyś 6 drewnianych kapliczek. Niestety podczas II wojny światowej 4 zostały całkowicie zniszczone.
W kapliczce św. Antoniego stoi na środku mała studzienka. Zabobon głosi, że ma moc uzdrawiającą, oczywiście jak każda woda, jest niezbędna do życia, wiec jeśli wędrowcze, trafiasz tutaj, a jesteś spragniony, śmiało możesz zaczerpnąć, by ugasić swe pragnienie.